Levné lyžařské zájezdy na hory, to je last minute zimní dovolená na horách 2010 - 2011

Zimní dovolená na horách 2024/2025

Jako kažodý rok určitě přemýšlíte, na které hory v zimě vyrazit? Zda-li strávit vaši zimní dovolenou v zahraničí nebo u nás?
Jak české hory, tak zahraniční (Francie, Itálie, Rakousko, Slovensko, Rumunsko) mají své výhody i nevýhody. Ovšem zřejmě stále platí že zahraniční lyžování má více pozitivních hledisek. Při výběru jaká bude vaše zimní dovolená doporučujeme zvolit si tyto kritéria: cena, úroveň ubytování, úroveň lyžování, dostupnost.

Srovná zimní dovolené podle ceny

lyžování v alpách

Dle ceny zájezdu vybírá hodně lidí a patří rozhodně k nejdůležitějším ukazatelům. Vždy je třeba dobře sledovat poznámky u jednotlivých zájezdů a dobře si zájezd spočítat i s doplaty (pojištění, strava, skipas, skibus, půjčovné,...)

Dá se ovšem říci, že obecně jsou nejdražší Alpy a to v pořadí Rakousko, Itálie a nejlevnší zájezdy bývají do Francie. V případě další zemí (Rumunska, Slovenksa, Polska, Německa,...) se cena hodně liší dle úrovně ubytování.

Porovnání zimní dovolené podle úrovně lyžování

lyžování v alpách

Úroveň lyžování se velice liší a proto je dobré si přečíst například diskuse, nebo recenze o vybrané oblasti na internetu, nebo v časopisech.
Dá se ovšem říci, že ve Francii naleznete obrovské areály pospojované lanovkami a běžně zde narazíte na středisko s více jak 140km sjezdovek. Díky velikému rozsahu je vhodná pro snowboarding a lyžaře, protože není třeba neustále sundávat lyže a máte možnsot vychutnávat si nové tratě a freeride.

V Rakousku se kvalita jednotlivých zimních středisek liší. Propojení sjezdovek je zde horší, ovšem nahrazjí zde tento nedostatek velkým početem skibusů, které jsou většinou zdarma a jezdí po celý den. Rakousko se může chlubit zdeřejmě nejlepší úrovní lanovek.

V Itálii lze nalézt jak rozshálé lyžařské komplexy, tak malé střediska, která vás pohltí svoji útolností.

České areály kvůli malé rozloze a velkému počtu především tuzemských lyžařů jsou velice časo přeplněny a musíte počítat především s čekáním ve frontách.
Dovolená na horách v zahraničí vychází levněji

Vezmeme-li v potaz možnsoti nabízející dovolená v Česku a zimní dovolená v zahraničí, zjistím že zahraničí vychází lépe.
České hory jsou rozhodně lépe dostupné a mnohdy i levnější, než zahraniční - ovšem kvalitou sjezdových tratí a tím pádem i lyžováním jsou se zahraničmími horami bohužel nesrovnatelné.
Při dovolené na českých horách musíte téměř vždy a pravidelně počítat s čekáním ve frontách u vleku a dosti přeplněnými sjezdovkami.

Vybrané destinace v Alpách:

Francie - Val Thorens, La Norma, Bretaň, Costa Plana, Francouzské Alpy

Rakousko - Kaprun-Kitzsteinhorn, Hintertux, Stubai, Katschberg, Flachau

Itálie - Val di Sole, Ischia Mahdia, Aprica, Alta Valtellina, Val di Fassa

© Zimní dovolená na horách 2024 | Nabídka zájezdů a tipů zajímavých míst pro vaši zimní dovolenou s přáteli i rodinou. Zimní dovolená jako nikdy před tím!| Inzerce | povinné ručení porovnaní [ochrana osobních údajů] zimní pneumatiky povinnost 2024