Levné lyžařské zájezdy na hory, to je last minute zimní dovolená na horách 2010 - 2011

Zimní dovolená Alpy 2024/2025

V Alpách se ceny služeb a ubytování liší dle země. Ve Francii naleznete levné a obrovské lyžařské komplexy, kde je levná cena vyvážena méně místem v ubytování a nepříliš skvostné stavby. V Itálii narazíte na krásné penziony s vyšším standardem a více místem pro vás v ubytování. V Rakouských alpách lze nalézt nejvíce druhů ubytování, od velké hotely až po malé místnosti v soukromých domech. Lyžování v Alpách patří mezi nejlepší na světě - stačí si jenom vybrat správné středisko.

Ubytování a lyžování ve Francii

lyžování v alpách

Ve Francii je ubytování většinou přímo u sjezdovek. Jedná se většinou o obrovské ubytovací komplexy hned u základního stanoviště lanovek. Ve Francii se vždy ubytujete i ve velmi početné skupině a téměř vždy se vám podaří být v rámci jednoho hotely, někdy i patra. Ovšem v rozlehlých a levnějších komplexech narazíte na trochu menší prostory k bydlení, ale stejně si celý den užívate krásných sjezdovek. Ubytování zde vychází mnohdy až na polovinu co v Itálii, nebo Rakousku.

Ubytování a lyžování v Itálii

lyžování v alpách

V Itálii je ubytování na vysoké úrovni. Vybavení pokojů je velice dobré a na nedostatek místa si stěžovat nebudete. Jsou zde velice rozšířené penziony sice s menší kapacitou, ale zato velice příjemné. Bohužel ubytování se často nachází dále od sjezdovek, a i cena ubytování je horší než např. ve Francii. Vzdálenost od sjedzovek ovšem velice dobře řeší skibus, který vás doveze ke sjezdovce za pár minut.


Ubytování a lyžování v Rakousku

lyžování v alpách

V Rakousku máte na výběr ze spousty druhů ubytování které se liší především kvalitou a od toho se odvíjí i cena.
Aparthausy: Menší domy vhodné pro ubytování menší skupin.
Horské chaty: Vhodné pro větší skupiny lidí, ovšem musíte zde počítat s nižší vybaveností. Doporučujeme zajistit si ubytování dostatečně předem.
Gasthaus: Penzionek rodinné atmosférmy s místní kuchyní a většinou umístěn dále od sjezdovek ovšem za dobré ceny.
Hotely (penziony): Asi nejluxusnější ubytování - rakušané hodně dbají na kvalitu a komfort. Za to si ovšem také připlatíte.
Ubytování v soukromí: Velice časté ubytování v rakouských horách. V domku bydlí i rodina ale vy máte většinou vlastní vchod a oddělené prostory. Většinou nízká cena.
Ubytování na statku: Je podobné jako v soukromí, ovšem můžete se těšit i na místí čerstvé mléko a máslo. Nevýhodou je umístění daleko od sjezdovek.


Lyžování v Alpách 2024/2025 vybrané destinace:

Francie - Val Thorens, La Norma, Bretaň, Costa Plana, Francouzské Alpy

Rakousko - Kaprun-Kitzsteinhorn, Hintertux, Stubai, Katschberg, Flachau

Itálie - Val di Sole, Ischia Mahdia, Aprica, Alta Valtellina, Val di Fassa

© Lyžování v Alpách 2024 | Nabídka zájezdů a tipů zajímavých míst pro vaši zimní dovolenou s přáteli i rodinou. Zimní dovolená jako nikdy před tím!| Inzerce | Půjčky registru ihned úřad práce okna ceník povinné ručení porovnaní [ochrana osobních údajů] zimní pneumatiky povinnost 2024